20 let šachu v Brankovicích

 

Setkání k 20. výročí šachu v Brankovicích

 

V sobotu 11. listopadu 2017 ve 14h v jídelně základní školy zahájil setkání předseda spolku Šachy Brankovice Stanislav Lánský. Krátce přiblížil založení občanského sdružení ŠK ZŠ Brankovice
tehdejším a zároveň i současným ředitelem školy Mgr. Jaroslavem Hejným. V roce 2016 došlo v souvislosti se změnami některých zákonů k přejmenování na Šachy Brankovice z.s.
Potom krátce popsal současné šachové dění v Brankovicích.
Několik desítek zúčastněných vzpomenulo minutou ticha na p. Jiřího Čupra, na p. Miroslava Křivánka a na p. Ing. Vratislava Horu.
Ředitel školy Mgr. Jaroslav Hejný zavzpomínal na začátky šachu ve škole v roce 1995, na založení klubu před dvaceti lety a na raketový vzestup malého venkovského klubu, který si získal respekt
i u věhlasných soupeřů a po několika letech existence dosáhl dokonce na 5. místo v extralize dorostu. Připomenul také založení turnaje O brankovického krále. Letos proběhne 18. listopadu již 20. ročník. Turnaj hraje stabilně přes 120 dětí(rekordně přes 170) a patří k nejlépe obsazovaným turnajům mládeže na Moravě.

Všichni přítomní se podíleli či podílejí na činnosti spolku, sponzorují , fandí a pomáhají spolku naplňovat práci s dětmi.
Následovalo posezení a popovídání, všichni zúčastnění se rozcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Stanislav Lánský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *